Bunları Yapın Hasta Olmayın!

  Posted on   by   2 comments

Bunları Yapın Hasta Olmayın!

Bahar mevsimi yaklaşırken ani hava değişimleriyle beraber salgın hastalıklarda etkisini göstermeye başladı. Ancak yaşantınızda belli başlı değişikler yaparak ve sağlıklı alışkanlıklar edinerek hastalıkları vücudunuzdan tamamen uzaklaştırabilirsiniz. Önerilerimizi uygulayın hasta olmayın.

İşte hastalıkların vücudunuza girmesini engelleyecek 5 Altın Öneri

 

1. Bol Yoğurt Tüketin 

Sabah kahvaltısından sonra bir kase yoğurt muhakkak tüketmeniz gerekir. Özellikle sabah saatlerinde tüketilen yoğurt, sindirim sisteminizin canlanmasına ve bağırsaktaki zararlı bakterilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Yoğurdu genç yaşta tüketmek ilerleyen yaşlarda menopozla meydana gelebilecek olan kemik erimesini de engelleyecektir.

 

2. Hareket Edin 

Hareketsiz kalmak hasta olmanıza neden olacak en önemli etkenlerden biridir. Ne kadar aktif ve hareketli olursanız bağışıklık sisteminiz de bir o kadar güçlü olacaktır.

 

3. Antibiyotik Niyetine Sarımsak!

Her gece yatmadan önce bir diş sarımsak tüketin. Sarımsak enfeksiyonlarla mücadele etmenize, tansiyon seviyesini dengede tutmaya ve kolesterol seviyesini ayarlamaya yardımcı olur.
Yapılan araştırmalara göre,  her gün bir diş sarımsak tüketen insanların tüketmeyenlere göre daha az hastalandıkları tespit edilmiştir.

 

4. Güzellik Uykusu Şart 

Vakit bulunduğunuz takdirde muhakkak öğlenleri uyumaya çalışın. Öğlen uykusu hem cildinize hemde sağlığınıza büyük oranda katkı sağlayacaktır.

 

Hasta Olmayın

5. Soğuk Su

Ilık su veya sıcak suyu ile duş aldıktan sonra soğuk su ile vücudunuza şok yapın. Bu durum kan dolaşımınızın artmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda Soğuk Suyun altında birkaç saniye kalmak bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayacaktır.

Kaynak:Milliyet

 

Sevdiklerinizle Paylaşın:

Author: Cheff

2 Yorum

  1. Küskün dedi ki:

    Herşey iyi de soğuk suyl duş ayyyyyy

  2. Tarık Akan dedi ki:

    Kış geri geldi. Artık mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır sözüne geldik. Hasta olmadan yola devam etsek bari. Teşekkürler öneriler için

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.